وکالت مالیاتی

در تمام جوامع امروزی وصول مالیات یکی از منابع درآمدی دولت ها می باشد، که در کشور ما هم این امر با تغییرات قاون 1394/04/31 که اجرایی آن 1395/01/01 بوده است بسیار مشهود بود، تا جایی که حرفه وکالت مالیاتی که بنده سال هاست مشغول به آن هستم حالا فراگیر شده و توجه بسسیاری را به خود جلب نموده است.

وضع قوانین جدید و عدم اطلاع و آگاهی مودیان و صاحبان کسب و کارها از قوانین مالیاتی این روزها تبدیل به چالش مهمی گردیده است که تبعات مالی بسیاری را بر مودیان بار نموده که قسمت عظیم آن ناشی از عدم اطلاع و دانش مودیان بوده که بعضا قابل جبران و قطعا قابل پیگشیری است اکنون مجموعه ما با حضور وکلای مالیاتی و بازنشستگان سازمان امور مالیاتی خدمات تخصصی را در این عرصه به مودیان مالیاتی ارائه می نماید.

تفاوت وکیل دادگستری و وکیل مالیاتی

وکیل دادگستری فارغ التحصیل رشته حقوق و دارای پرونده وکالت است اما تنها در مراجع قضایی حتما باید وکیل دادگستری باشد. اما در مراجع کار و کارفرما، بیمه و مالیات نیازی نیست وکیل دادگستری باشد. وکیل دادگستری کارش دفاع است که گزینه مناسبی برای وکالت است. به دلیل خاص بودن قوانین و شرایط و هیئت های حل اختلاف علاوه بر این که باید به فن دفاع تسلط داشته باشد باید در بحث قانون مالیات های مستقیم باید دارای تخصص کافی باشد.

ویژگی های وکیل مالیاتی

از نظر عموم مردم: زرنگ باشه روابط زیادی دارد و …

از نظر علمی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  • شما قبل از این که یک وکیل مالیاتی خوب باشد باید یک مشاور خوب باشید ویژگی های یک مشاور خوب: یک مشاوره پر از درد و دل و گلایه است که شاید فقط 40% اطلاعات لازم را به شما بدهد مشاور خوب باید بحث را مدیریت کند اولین مهارتی که باید یاد بگیرید مهارت درست سوال کردن است یک مشاور شنونده خوبی است. اولین سوال: عذرخواهی می کنم تاریخ فوتشون رو می فرمایید که ایا به قانون متوفیان قبل از سال 95 مربوط می شود یا بعد از آن؟
  • شما باید شنونده خوبی باشید حس اعتماد ایجاد کنید تا مودی تمام دیتای لازم را به شما بگوید.
  • چک لیست مناسب برای موضوعات مالیاتی برای خودتون اماده کنید و از روی ان سوا کنید تا سوالات ملکه ذهن شما شود. مهارت شنیداری خود را تقویت کنید.
  • چک لیست داده‌ها: هرپرونده‌ای که برای مشاوره مالیاتی به شما ارسال می‌شود یک سری اسناد و مدارک دارد شما باید یک چک لیست از قبل داشته باشید تا بدانید برای هر پرونده مالیاتی دقیقا به چه اسناد و مدارکی نیاز دارید و این اسناد و مدارک باید با چه ترتیب و توالی وجود داشته باشد چون فرایند مالیاتی شکل منظم و منسجمی دارد. برای مثال شما باید بدانید پرونده مستغلات باید چه اسناد و مدارکی را نیاز دارد تا با مطالعه کردن آن به یک راهکار برسید.
  • دقیق پاسخ دهید یعنی باید شما مودی را اگاه کنید که چه تبعاتی قرار است داشته باشه قرار نیست کسی را بترسانید و وحشت ایجاد کنید یک مشاور خوب باید امنیت خاطر و آرامشی را برای مودی ایجاد کند. اگر اتفاقات و فرآیند ترسناکی که برای او پیش می‌آید را نشان می‌دهید باید راهکارها و فرآیندهایی که شما برای او را پیشنهاد می‌کنید تا در حریم امن‌تری قرار بگیرد و مشکلاتش را بهتر حل کند را هم باید به او نشان دهید. اخلاق حرفه‌ای اطلاعات مناسب میدهد پاسخ درست میدهد رفتار حرفه ای و دانش شما باید دلیلی باشد که مودی شما را به عنوان مشاور خود انتخاب کند نه استفاده از یک سری بازی های روانی.

پکیج های اشتراکی خدمات مالیاتی ما به شما مدیران و صاحبان کسب و کار

مجموعه ما تیمی از وکلا و ممیزان بازنشسته سازمان است که، خدمات تخصصی مالیاتی و حقوقی به مودیان خود ارایه می نماید، که در قالب بسته هایی متناسب با کسب و کارها و شرکت ها و موسسات طراحی شده است. البته کلیه خدمات این بسته ها توسط وکلای حرفه ای به صورت حضوری و غیر حضوری خدمت مودیان گرامی ارایه می گردد.

خدمات مالیاتی